رئیس جمهور کشورهای مختلف چه نوع هواپیمایی سوار می شوند؟

رئیس جمهور کشورهای مختلف چه نوع هواپیماهایی سوار می‌شوند؟
دانستن اینکه رئیس جمهور کشورهای مختلف چه نوع هواپیماهایی برای سفرهای هوایی خود استفاده می‌کنند، می‌تواند برای هرکسی جالب باشد. حتما می‌دانید، نوع هواپیماهایی که آن‌ها سوار می‌شوند با بقیه مردم عادی کاملا متفاوت است و باید از نظر امکانات داخلی و امنیتی، کاملا به روز باشد.

در ادامه این مقاله قصد داریم تا ده هواپیمایی را که رؤسای جمهور کشورهای مختلف سوار می‌شوند را به شما معرفی کنیم.
هواپیماهای اختصاصی رؤسای جمهور

هواپیمای بوئینگ 8-787 مکزیک
بوئینگ 8-787 مکزیک یکی ازگران‌ترین و لوکس‌ترین هواپیماهای جهان با قیمت 600 میلیون دلار است. سرعت این نوع هواپیما می‌تواند تا 1000 مایل درساعت برسد و در یک روز، از ساحل غربی آمریکا به ساحل شرقی آسیا برود.

بوئینگ 747 عربستان سعودی
علی رغم اینکه، قیمت این هواپیما 228 دلار است، اما پادشاه عربستان میلیاردها دلار را صرف هزینه تزئینات و دکوراسیون داخلی آن به منظور ایجاد محیط لوکس و مدرنیزه آن کرده است. اتاق بخار با سنگ مرمر، پنج اتاق خواب و 20 اتاق کوچک‌تر، از امکانات هواپیمای بوئینگ 747 می‌باشد.
هواپیمای بوئینگ 767 زیمباوه
زیمباوه 767 یکی از ده کشور ثروتمند آفریقا است و هواپیمای اختصاصی رئیس جمهور آن، 400 میلیون دلار قیمت دارد. البته تجهیزات به کار رفته در این نوع، کاملا ساده است و در طراحی فضای بیرونی نیز، امکانات خاصی به کار نرفته است.
هواپیمای Air Force One آمریکا
باراک اوباما، تمامی نشست‌های خود را با بوئینگ VC-25 انجام داده است که قیمت آن حدود 325 میلیون دلار آمریکا بود. ویژگی‌ها و امکانات برجسته این هواپیما شامل فضای اختصاصی داخلی برای کنفرانس و قرار گرفتن میزهای جلسه و مدیریتی با آخرین تکنولوژی‌های به کار رفته در آن است.
هواپیمای بویینگ 200-747
اگر هر مسافری که سوار هواپیمای بویینگ 747 می‌شود، یک میلیون دلار داشته باشد، تقریبا می‌توان گفت آن‌ها قادر هستند که با هم، کل هوایپما را خریداری کنند. این هواپیمای 325 میلیون دلاری که نسل بعدی مدل بوئینگ 747-100 است، توسط رؤسای جمهوری آمریکا به منظور مسائل تجاری مورد استفاده قرار می‌گرفت.
بوئینگ  747-SP -یمن
منصور هادی، دومین رئیس جمهور یمن، متفاوت‌ترین هواپیما را از سال 2015 استفاده می کرد. البته هواپیمای 747SP در طول جنگ داخلی کشورش، مورد آسیب جدی قرارگرفت و آتش گرفت اما حداقل 300 میلیون دلار آمریکا ارزش داشت.
بوئینگ 747-400- ژاپن
ژاپن همانطور که در دنیا، آن را یک کشور پیشرفته می‌شناسند، اما شدیدا به سنت خود پایبند است. البته در بعضی مواقع، ژاپن نتوانست جلوی ورود تکنولوژی و تغییرات سنت خود را بگیرد که یکی از این موارد، ورود بوئینگ 747-400 است. از این هواپیما، ژاپن در پروازهای رئیس جمهوری استفاده می‌کند، که بعضی از ویژگی‌های آن شامل چهار موتور بزرگ، سیستم‌های اتوماتیک و کابین فوق پیشرفته است که توسط دو خلبان حرفه ای کاملا کنترل می‌شود.
ایرباس A 340-600 - لبنان
رهبر لبنان از این هواپیمای 76 متری که 275 دلار آمریکا قیمت دارد، برای سفرهای رسمی خود استفاده می کند.ایرباس 340 نسبت به بقیه مدل ها، از سوخت کمتری استفاده می‌کند و تکنولوژی‌های هوا فضایی فوق پیشرفته‌ای نیز در داخل آن به کار رفته است.
بوئینگ 737-300 ER بنگلادش
بنگلادش در نگاه همه، یک کشور فقیر محسوب می‌شود اما دارای یکی از لوکس‌ترین هواپیماهای ریاست جمهوری دنیا است که 260 میلیون دلار قیمت دارد. یکی ازهواپیماهایی که کاملا با محیط زیست سازگار است و نسبت به مدل‌های قبلی و دیگر، 22 درصد دی اکسید کربن کمتری تولید می‌کند، همین هواپیمای بوئینگ 737 می باشد.
کپی برداری از صفحه آزاد است وهیچ مشکلی وجود نخواهد داشت
محمدغفوررئیسیان
صفحه اصلی
وبلاگ

هدایت به بالای صفحه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic