امام‌جمعه شهر گزیک درگذشت


...

مولانا حاج میرسید عبدالعلی فاضلی، امام‌جمعه شهر گزیک- از توابع شهرستان “درمیان” استان خراسان جنوبی-، در تاریخ چهارشنبه (13 فروردین 1399) دار فانی را وداع گفت.
به گزارش سنی‌آنلاین، مولانا حاج میر سید عبدالعلی فاضلی که چندین دهه امامت جمعه شهرهای تایباد و گزیک را برعهده داشت و در زمینه‌های دینی و فرهنگی فعالیت‌های زیادی داشت، امروز چهارشنبه در سن 80 سالگی در شهر گزیک به دیار باقی شتافت.
مولانا عبدالعلی فاضلی، در سال 1319 در شهر گزیک دیده به جهان گشود. ایشان پس از فراگیری قرآن مجید و دروس دولتی تا پایۀ ششم در زادگاه خویش، برای فراگیری علوم دینی به شهر هرات افغانستان رفت، سپس در سن 19 سالگی به همراه مرحوم مولانا محمدحسن برفی- امام‌جمعه فقید طبس مسینا- به کشور پاکستان عزیمت کرد و از محضر علمای برجسته‌ای همچون: مولانا سلیم‌الله‌خان، مولانا محمدیوسف بنوری، مولانا عبدالله درخواستی، مولانا مفتی محمدشفیع عثمانی، مولانا مفتی رشیداحمد لدهیانوی و مولانا مفتی محمود رحمهم‌الله کسب علم و فیض کرد.
مولانا عبدالعلی رحمه‌الله سپس برای ادامۀ تحصیل عازم هندوستان شد و دروس تکمیلی حدیث و اصول دین و علوم اسلامی را در دارالعلوم دیوبند فراگرفت. ایشان افتخار شاگردی مولانا قاری محمدطیب رحمه‌الله-- یکی بزرگترین اساتید حدیث دارالعلوم دیوبند- را داشت.
مولانا فاضلی در ادامه به کشور مصر رفت و مدت دو سال در دانشگاه الازهر مشغول تحصیل شد و مدرک تخصص در رشتهٔ فقه و مبانی حقوق اسلامی را از این دانشگاه معروف دریافت کرد. از مهمترین اساتید ایشان در دانشگاه الازهر می‌توان از شیخ محمود شلتوت، شیخ محمود سعید طنطاوی، شیخ عبدالحلیم محمود و شیخ دکتر محی الدین العفیفی نام برد.
مولانا عبدالعلی فاضلی پس از بازگشت به وطن، چند سالی امامت مسجد جامع تایباد را بر عهده داشت که به دنبال اصرار مردم شهر گزیک، به زادگاه خویش آمد و تا پایان عمر مبارکش به‌عنوان امام جمعه این شهر مشغول خدمت شد.
ازجمله توانایی‌های ایشان علاوه بر فعالیت های دینی و اصلاحی، می‌توان به تسلط بر زبان‌های عربی، اردو و پشتو در کنار زبان فارسی اشاره کرد. ایشان دبیری علوم دینی و عربی مدارس آموزش‌وپرورش در شهرستان‌های تایباد و بیرجند را نیز در کارنامۀ خدمات علمی خویش دارد. – روحش شاد-
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

مطالب پیشنهادی

پیشنهادها

پیشنهاد سوم

پیشنهاد چهارم

گالری عکس

نام عکس نام عکس نام عکس نام عکس نام عکس نام عکس نام عکس نام عکس نام عکس نام عکس نام عکس نام عکس

فعالیت های ما

شما در این بخش می توانید یک معرفی کوتاه درباره ی فعالیت های سایت برای کاربران بنویسید. شما در این بخش می توانید یک معرفی کوتاه درباره ی فعالیت های سایت برای کاربران بنویسید. شما در این بخش می توانید یک معرفی کوتاه درباره ی فعالیت های سایت برای کاربران بنویسید. شما در این بخش می توانید یک معرفی کوتاه درباره ی فعالیت های سایت برای کاربران بنویسید. شما در این بخش می توانید یک معرفی کوتاه درباره ی فعالیت های سایت برای کاربران بنویسید.

ارتباط با ما

  • ایمیل: raician@mihanmail.ir
  • موبایل : +989380913652
  • تلفن ثابت: +989210950549
  • فکس: +989210950549
  • آدرس پستی:شهرستان بمپور,جنب آموزش وپرورش

هدایت به بالای صفحه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic